Balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. Nuo 1948 m. kasmet atkreipiamas dėmesys į vis kitą visuomenės sveikatos sritį. Šių metų tema „Sveikata visiems“ pasirinkta minint Pasaulio sveikatos organizacijos 75-metį.
Mūsų didžiausias rūpestis – vaikų ir suaugusiųjų psichikos sveikata, kuri yra visapusiškos gerovės ir sveikatos pagrindas. Todėl nuolat atkreipiame visuomenės dėmesį, kad pasirūpinti savo ir artimųjų psichikos sveikata, privalu kiekvienam. Nuo ko pradėti? Pirmiausia – nuo savęs ir nuo vaikų ugdymo bei tinkamų įpročių skatinimo, nuo tarpusavio bendravimo šeimoje. Kas svarbiausia?
Komunikacija. Labai svarbu skirti laiko kokybiškam bendravimui tarpusavyje, būti supratingiems ir kantriems, gebantiems išklausyti ir gerbti kitą, kad artimieji, ypač vaikai, jaustųsi saugūs, dalindamiesi savo mintimis, emocijomis ir rūpesčiais.
Emocinė pusiausvyra. Svarbu išmokti valdyti emocijas, bet ne mažiau svarbu ir neslopinti, neužgniaužti savo jausmų, ypač neigiamų. Dalinimasis vieni kitų džiaugsmais ir rūpesčiais stiprina tarpusavio ryšius.
Sveikas gyvenimo būdas. Sveikas maitinimasis, sureguliuotas miego režimas ir fizinis aktyvumas yra svarbūs veiksniai psichikos sveikatai palaikyti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
Streso valdymas. Mokytis valdyti stresą, pritaikant kvėpavimo pratimus, mąstymo strategijas, meditaciją ar kitus atpalaidavimo metodus. Tokie įgūdžiai padeda mažinti streso lygį ir gerinti psichinę sveikatą.
Rizikos veiksnių prevencija. Net ir vaikams privalu žinoti apie rizikos veiksnius, galinčius turėti neigiamą poveikį psichikos sveikatai, tokius kaip psichiką veikiančių medžiagų vartojimas, rūkymas ar netinkamas elgesys socialinėje erdvėje ir kokios gali būti neatsakingo elgesio pasekmės.
Socialiniai ryšiai ir mėgstama veikla. Tarpasmeniniai santykiai yra svarbūs psichinei sveikatai. Bendravimas su bendraminčiais, mėgstami užsiėmimai, saviugda ne tik plečia akiratį, bet ir stiprina pasitikėjimą savimi, ugdo asmenybę, suteikia džiaugsmo, padeda atsipalaiduoti.
Problemų sprendimas laiku. Susidūrus su sudėtingomis situacijomis, kai pačiam sunku rasti išeitį, svarbu išdrįsti ieškoti pagalbos, prireikus kreiptis į specialistus, kad galimi psichikos sveikatos sutrikimų požymiai būtų pastebėti kuo anksčiau.
Viešoji įstaiga Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 224244940
Įmonės PVM kodas LT242449416
IBAN: LT544010042400060128
Bankas: Luminor Bank AB, banko kodas 40100
Siekiame būti geriausiais savo srityje, todėl mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie suteiktas paslaugas, jų kokybę. Jūsų atsiliepimai padeda tobulėti ir siekti numatytų tikslų.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|