Naujiena

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta paroda „Troškimas/Troškulys“

Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta paroda „Troškimas/Troškulys“

2024 06 20


Šiandien oficialiai atidaryta jaunųjų kūrėjų iš Ukrainos ir Baltarusijos – Vilniaus m. psichikos sveikatos centro Psichotraumatologijos centro klientų kūrybos darbų paroda. Darbuose jaunuoliai vaizdžiai ir jautriai dalijasi praradimo skausmu, patirtais trauminiais išgyvenimais, sukeltais prasidėjusio ir vis tebesitęsiančio karo, kuris atėmė iš jų namus, draugus ir privertė palikti gimtąjį kraštą.
Atidarydama parodą Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Rasa Kairienė dėkojo jauniesiems parodos dalyviams ir parodą organizavusiam Vilniaus m. psichikos sveikatos centrui (VMPSC) bei jo vadovui gydytojui psichiatrui Martynui Marcinkevičiui. 
„Vaikams, patyrusiems karo traumas, ypač svarbi visų mūsų parama bei rūpestis. Emocinės sveikatos stiprinimas, saviraiška pasitelkiant kūrybą, prieinama profesionali psichologinė pagalba yra būtina, kad vaikai galėtų kuo greičiau atsigauti ir vėl mėgautis vaikyste. Padėdami jiems įveikti sunkumus, mes ne tik stipriname jų ateitį, bet ir kuriame šviesesnę bei stipresnę Ukrainos ateities kartą," – sakė R. Kairienė.
Psichotraumatologijos centro vadovė gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Olesia Morozova akcentavo, kad centre dirba 3 profesionalūs gydytojai psichiatrai psichoterapeutai iš Ukrainos ir Baltarusijos ir 1 vaikų paauglių psichiatras psichoterapeutas iš Ukrainos, taip pat karo pabėgėliai. Taigi vaikams ir suaugusiems profesionalią psichiatrinę ir psichoterapinę pagalba teikiama jų gimtąja kalba, tokius pačius išgyvenimus patiriančių žmonių. Tuo šis centras yra unikalus ir neturintis analogų visos Europos mastu. Centras pradėjo savo veiklą praėjus vos keliems mėnesiams nuo Rusijos įsiveržimo pradžios. Per šį centro gyvavimo laiką jau suteikta virš 3 tūkst. konsultacijų pabėgėliams iš Ukrainos ir Baltarusijos. Centras nuolat plečia savo veiklą, greta pabėgėlių pradėjome konsultuoti ir gydymui bei reabilitacijai į Lietuvą atvykstančius sužeistus Ukrainos karius, renkami moksliniai duomenys, pradedama kurti reabilitacijos metodika.
„Labai tikimės, kad ministerijos darbuotojai ir svečiai ne tik pamatys jaunųjų kūrėjų darbus, bet ir pajaus kokios sudėtingos ir skausmingos šių jaunų žmonių patirtys, – kalbėjo VMPSC vadovas Martynas Marcinkevičius. – Kai pakvietėme vaikus pasidalinti savo išgyvenimais, nesitikėjome, kad sulauksime tiek daug prasmingų darbų, kuriuos jie vėliau aptarinėjo su gydančiais specialistais. Gydymo - sveikimo procese svarbiausia neužsisklęsti, kalbėtis. Dailės terapija yra vienas iš taikomų terapinio proceso elementų, kurį sėkmingai yra įvaldę mūsų ligoninės specialistai. Šią terapiją taikant sukuriamas saugesnis kontaktas, lengviau įveikiamos uždarumo ir gynybinės sienos, koreguojami sutrikimai.“
Vaikų piešinių paroda puoš ministeriją iki liepos 3 dienos. Šiais metais parodą taip pat planuojama eksponuoti ir kitose visuomenei prieinamose vietose.